DUYURU-BİLDİRİ - Sözcümüz Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Kamuoyuna Açıklaması


 Sözcümüz Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Kamuoyuna Açıklaması

Sözcümüz Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Kamuoyuna Açıklaması

“Siz, insanların iyiliği için ortaya çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz; iyiliği emreder, kötülükten meneder ve Allah'a inanırsınız.” Ali İmran, 110 Allah’ın bizler için ön gördüğü hedeften sapanlar var diye bizler de vaz geçecek değiliz. BARIŞ İYİDİR. Kocaeli Barış Platformu sözcümüz Ö. F. Gergerlioğlu’nun memurluktan açığa alınmasıyla ilgili açıklamasını paylaşıyor, kararın yanlış anlaşılmalar sonucu olduğunu düşünerek en kısa zamanda düzeltilip sağlık hizmtlerine devam etmesini diliyoruz.
KAMUOYUNA AÇIKLAMAM: HAK, ADALET, KARDEŞLİK, BARIŞ İSTEMEK SUÇ MU?

Bugün Kocaeli Valiliği tarafından  tarafıma tebliğ edilen bir yazıyla memuriyetten  açığa alındığım bildirilmiştir. Geçen gün Facebook sayfamda bir paylaşım yapmıştım. 1 Eylül 2015 barış Gününde İstanbul Avcılar'da Barış annelerinin düzenlediği “anneler ağlamasın” adlı barış çağrısı eyleminde çekilmiş, ölen PKK'lı da olsa asker de olsa ağlayanın analar olduğunu anlatan bir fotoğrafın altına

"Bu fotoğrafa bakıp niye bu savaşın bitirip tüketmekten başka anlamı olmadığını anlarsınız.

Analar aynı, bayraklar farklı..!
Ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden.!
Çocuklarımızın tabutu yan yana duracağına, dirisi yan yana dursun, eşitçe, kardeşçe ve omuz omuza..!" diye yazmıştım. 

Bunun üzerine  hakkımda bir linç kampanyası başlatıldı. Vermek istediğim barış mesajı yerine anlamak istedikleri üzerinden bir yaygara ürettiler. Bana suç duyurusu yapana ben suç duyurusu yaptım, çünkü ben düşünce özgürlüğü içinde fikir açıkladım, onlar iftira ve hakaret etti. Hakkımda Kocaeli Kamu hastaneler birliğinin başlattığı soruşturma sonrası savunmam dahi alınmadan Valilik tarafından açığa alındığım bildirildi.

Benim paylaşımımda suç bulunduğunu söylemek evrensel tüm hukuk metinlerini ters yüz etmektir, insan aklına ihanettir. Hak, adalet, demokrasi ve barış istemek suç mu? "Çocuklar ölmesin, analar ağlamasın" isteğinin neresinde suç buldunuz? Bunca demokrasi nöbetinden çıkan sonuç bu mu? İnsanların ölmemesini, anaların ağlamamasını isteyen bir metinden suç çıkarabiliyorsanız orada çiviler çıkmıştır. Güç, hukuk değildir.

Hakkı, adaleti, barış talebini dillendirdiğim için bu karar alınmıştır. Hayatımın büyük bölümünde  demokrasi, adalet ve  insan hakları mücadelesi verdim. Her adalet ve barış mücadelesine destek verdim, kimliğine bakmaksızın mazlumlarla dertlendim, zulüm içeren kararları hep eleştirdim. Bu kararla boyun eğeceğimi sanan varsa yanılır. Bu hukuksuz karara karşı mücadele edeceğim ve sonuç ne olursa olsun ilkelerimden vazgeçmeyeceğim. "Hakkın söylenmesini rızkı keserek sağlayalım" diyene cevabım şudur. Asıl ben hak bildiğimi söyleyemediğim zaman yaşayamamam. Kamu idaresi adına bu karara atılmış imza, nezdimde sadece ve sadece haksızlık, hukuksuzluktur. Dünya fanidir, hesap günü çok ağırdır, unutmayınız. 

İnsan hakları mücadelem her hal ve şartta devam edecektir. Mallar ve canlar ile sınandığımda ve üzücü sözler işittiğimde bana düşecek olan sadece hak üzerine sabır, sebat ve mücadeledir. 

Saygılarımla
Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu
http://www.omerfarukgergerlioglu.com/k39-hukuki-takiplerim/h1510-kamuoyuna-aciklamam-hak-adalet-kardeslik-baris-istemek-suc-mu.html


Bu haber toplam 4380 kez görüntülenmiştir. Yayın Tarihi: 13.10.2016 23:43:02

 Sayfayı Yazdır
 YAZDIR


Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

    ANA SAYFA     HAKKIMIZDA     DUYURU-BİLDİRİ     ETKİNLİKLERİMİZ     MEDYADA BİZ     BARIŞ YAZILARI    
SİNEMA     BİZE ULAŞIN     İLETİŞİM     FOTOĞRAFLAR     BARIŞ VİDEOLARI    

ADRES: İzmit - KOCAELİ      TEL: 0505 678 8731 ...      E-POSTA: kocaelibarisplatformu@gmail.com

KOCAELİ BARIŞ PLATFORMU - BARIŞ, HAYATTIR! Kocaeli'de barış için bir şeyler yapma çabası...
© 2009 - 2018     Her Hakkı Saklıdır.
 Facebook  Twitter  YouTube  Site Danışmanı  Tasarım ve Kodlama
 İnternet Sitesi Aylık 10 TL