HAKKIMIZDA - SÖZCÜMÜZDEN

 SÖZCÜMÜZDEN


SÖZCÜMÜZDEN

Barışı inşa etme yolundaki bu çabamıza gönülden destek vereceğinizi biliyor ve bunu bizi daha da canlandıracak tekliflerinizle devam edeceğine inanıyoruz.

Herkese Merhaba!

Kocaeli Barış platformu 2013 Nisan’ında, çözüm sürecinin ilk aylarında kuruldu. Farklı her kesimden adaletli bir barış için bir araya gelen kişilerin katılımıyla bir platform kurduk. Çok farklı ve güzel etkinlikler yaptık. Çözüm süreci sırasında gelişmeleri yakından takip ettik ve her iki tarafa da uyarılarda bulunduk. Barış kavramının çok değerli olduğunu hep vurguladık. Sesimizi ulusal ve uluslararası çapta duyurduk. Aslında son derece basit olan barışın önündeki büyütülmüş engellerle mücadele ettik. Barışı talep edenler bunu hissetti ve zaman zaman bizden destek istedi. Çeşitli medya kuruluşlarının programlarına katıldık ve orada platformumuz adına önemli vurgular yaptık. Çözüm sürecinin bitimine doğru bu nahoş gelişmeyi hissettik, zamanında ve anlamı net açıklamalarla uyarılarımızı her tarafa duyurduk. Ancak akl-ı selim galip gelmedi.

Çözüm sürecinin sonlanmasıyla oluşan karamsar havaya rağmen barışa davet eden açıklama ve çalışmalarımıza devam ettik. Çatışmayla, savaşla sonuç alınacağını iddia edenlere karşı ısrarla “barış” dedik. Sorunları yakından takip ettik ve sürekli itidale, adalete, barışa davet ettik. Türkiye ve dünyanın barışı tehdit eden farklı sorunlarına karşı da ulusal ve uluslararası davetlerimize devam ettik. Çeşitli barış kuruluşlarıyla ortak çalışmalar, görüşmeler yaptık. Barış için kurulan kardeş oluşumların çalışmalarına destek verdik. Sorunların yaşandığı yerlere giderek bire bir gözlem, görüşme ve tahliller yaptık. Bunu ulusal medya kanallarında yorumladık. Gelinen noktada ne kadar haklı olduğumuz maalesef yükselen can kaybı sayıları ve çözümsüzlüğün ortaya çıkışıyla iyice belirginleşiyor.

Kocaeli Barış Platformu, bu kutlu görevine devam ediyor. Israrlı ve istikrarlı yürüyüşüne şartlar ne olursa olsun devam edecektir. Biz sorunların adil bir barış ile sonuçlanması için daha çok görev almaya, gayret etmeye hazırız. “Barış için ben ne yapabilirim” diyen her kesimden ve Kocaeli'de ikamet etmese de her yerden barışseverin manevi desteğini yanımızda görmek istiyoruz. Yıkmak kolay, yapmak zordur. Barışı inşa etme yolundaki bu çabamıza gönülden destek vereceğinizi biliyor ve bunu bizi daha da canlandıracak tekliflerinizle devam edeceğine inanıyoruz. Tüm barışseverleri yürekten kucaklıyor, “barış hayattır” diyor ve “bize can katın” diyorum. Kalın sağlıcakla.

Ömer Faruk Gergerlioğlu
Kocaeli Barış Platformu Sözcüsü

    ANA SAYFA     HAKKIMIZDA     DUYURU-BİLDİRİ     ETKİNLİKLERİMİZ     MEDYADA BİZ     BARIŞ YAZILARI    
SİNEMA     BİZE ULAŞIN     İLETİŞİM     FOTOĞRAFLAR     BARIŞ VİDEOLARI    

ADRES: İzmit - KOCAELİ      TEL: 0505 678 8731 ...      E-POSTA: kocaelibarisplatformu@gmail.com

KOCAELİ BARIŞ PLATFORMU - BARIŞ, HAYATTIR! Kocaeli'de barış için bir şeyler yapma çabası...
© 2009 - 2018     Her Hakkı Saklıdır.
 Facebook  Twitter  YouTube  Site Danışmanı  Tasarım ve Kodlama
 İnternet Sitesi Aylık 10 TL