DUYURU-BİLDİRİ - Barış Yürüyüşçülerini Destekliyoruz
Barış Yürüyüşçülerini Destekliyoruz

07.07.2016 günü Beykoz/Şemdinli Barış Yürüyüşü'nü başlatan Resul Kalyoncu, Mustafa Aksoy ve Vedat Camlı’dan oluşan yürüyüşçüleri 11.07.2016 Pazartesi günü saat: 12.30 İzmit Sabri Yalım Parkı’nda karşılıyor ve bu barış çabalarına katkılarımızı sunarak uğurluyoruz. Tüm Kocaeli halkımız ve barışseverler davetlidir.
BARIŞ YÜRÜYÜŞÇÜLERİNDEN

Bu sesleniş sadece bir kesime değil, tüm insanlığadır.
Kanların akmaya, sapkınlıkların sürmeye devam ettiği bugünlerde ihtiyacımız olan ve bizi ayakta tutucak olan şeyler barış ve sevgidir. Aynı topraklarda yaşıyor, aynı gökyüzüne bakıyor, aynı havayı soluyoruz. Nedir bizi farklı kılan? Irkımız mı, dinimiz mi yoksa dilimiz mi? Hepimiz insanız; ağlıyoruz, gülüyoruz, seviyoruz ve ölüyoruz. Daha anlamlı bir yaşam, daha güzel bir dünya için insanları birbirinden ayıracak, ayrıştıracak tutumlara değil, birleştirecek vicdanlara ihtiyaç vardır. Duyarlılığı uyandıracak her bir adım, kazanılacak bir can olabilir.

Geçen yıldan bu yana "barış ile kalın" sözüyle çıkılan bu yolda ülkemizin içinde bulunduğu duruma dikkat çekmek amacıyla başlatılan Barış Yürüyüşü’nü Şemdinli'ye sürdürüyoruz. Hepimiz aynı gökyüzünü paylaşıyoruz beraberiz ve birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz! Fakat şiddetin farkettirmeden hayatlarimiza etki etmesi ile "kanıksamak" kavramı lugatimiza girdi; Öldükçe alışıyor, alıştıkça ölüyoruz. Unutmayalım ki bizler insanız, yaşadığımız kadar varız. Birbirimize başka bir dünyanın mümkün olabileceğini, bütün fikirlerin birlik, beraberlik ve barış ortak paydasında toplanabileceğini göstermek amacıyla bu yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. 07.07.2016 sabahı başlatacağımız yürüyüş boyunca hiçbir bayrak, hiçbir flama açılmayacak, hiçbir slogan atılmayacaktır. Gelin barış ve sevgi için yapılan bu yürüyüşte iyileştirebildiğimiz her şeye beraber şahit olalım.Bize katılmak isterseniz, mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.
Her insan ayrı bir renktir. Dünya farklı farklı renklerin birlikteliğiyle güzeldir. Gök kuşağı olmak için hep beraber yürüyelim.
Barışla kalın.


www.barisyuruyusu.com

facebook.com/Barisyuruyusu

07.07.2016 tarihinde başladığımız, Beykoz-Şemdinli Barış yürüyüşüne 15.07.2016 tarihinde ülkemizde meydana gelen elim olaylar sonucu, Sakarya ilinin Taraklı ilçesine yakın bir noktada ara vermiştik. Olaylar sonrası gerek ülkemizin içinde bulunduğu durum, gerekse ilan edilen OHAL sonucunda yürüyüşümüze 1 yıl ara vererek 15.07.2017 tarihinde kaldığımız yerden devam etme kararı aldık.Yürüyüşümüzü tamamlamada ki kararlılığımızda en ufak bir eksilme yoktur. Umudumuz o dur ki; o güne kadar ülkemizde barış ortamı sağlanır ve bizlerde yürüyüşümüzü sevgi yürüyüşü adı ile tamamlarız. Sevgi ve barış ile kalın...


Bu haber toplam 685 kez görüntülenmiştir. Yayın Tarihi: 14.08.2016 01:52:11

 Sayfayı Yazdır
 YAZDIR


Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

    ANA SAYFA     HAKKIMIZDA     DUYURU-BİLDİRİ     ETKİNLİKLERİMİZ     MEDYADA BİZ     BARIŞ YAZILARI    
SİNEMA     BİZE ULAŞIN     İLETİŞİM     FOTOĞRAFLAR     BARIŞ VİDEOLARI    

ADRES: İzmit - KOCAELİ      TEL: 0505 678 8731 ...      E-POSTA: kocaelibarisplatformu@gmail.com

KOCAELİ BARIŞ PLATFORMU - BARIŞ, HAYATTIR! Kocaeli'de barış için bir şeyler yapma çabası...
© 2009 - 2018     Her Hakkı Saklıdır.
 Facebook  Twitter  YouTube  Site Danışmanı  Tasarım ve Kodlama
 İnternet Sitesi Aylık 10 TL